Just another WordPress.com site

Bilgilendirme

Gençler, Romalılar, blog’umun değerli okurları,

Blog’u açalı bir yıldan fazla oldu. İyi bir ev sahibi olarak önce galiba herkese teşekkür etmeliyim. Kafası karışık bir hocanın kendi halinde blog’unun bu kadar ilgi göreceğini söyleselerdi inanmazdım!

Öğrencilerden ve özellikle Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışan genç akademisyen arkadaşlardan uzun süredir gelen istekler sonucunda bütün yazıları (yaklaşık 170 yazı) etiketledim. Yazı sayısı arttıkça iyice karışmıştı ortalık, haklısınız. Ama çok sıkıcı bir işti, uzun bir süre benden başka bir şey istemeyin, lütfen!

Etiketleme çalışmaları sırasında blog’u gözden geçirme imkanım da oldu. Blog’un ilgi alanları ben pek farketmeden kalkınma okumalarından, iktisatın güncel meselelerine kaymış. Elbette son tahlilde bütün bu tartışmalar da kalkınma yazınını doğrudan etkiliyor ama yazıların çoğunluğunun finansal kriz, kriz sonrası iktisat biliminin evrimi, kriz sonrası iktisadın nasıl öğretilmesi gerektiği konularında yoğunlaşması  planlanan bir şey değildi. Galiba blog’ların da bir kere açıldıktan sonra gelişim evreleri, hatta kendi tercihleri oluyor. Bu blog da bu yöne gitmeyi tercih etti. Ama böyle de devam edeceğim. İktisat biliminin, (eleştirel yaklaşımların olduğu kadar hakim anlayışın da) kendisini sorguladığı önemli bir dönemden geçiyoruz. Yaptığımız iş (hem iktisatçılık, hem iktisat öğretmek) bu şekilde yapılmaya devam etmeyecek, etmemeli.

Yine de blog’un diğer ilgi alanları daha fazla ilgiyi hak ediyor. Örneğin edebiyat ve iktisat, spor ve iktisat bundan sonra daha fazla üzerinde düşünmek istediğim konular.

Son olarak, kolaylık olması açısından derslerle ilgili gönderileri derslerin koduyla etiketledim. Dersler için ayrı bir blog açma önerilerinizi de duymazlıktan geliyorum!

Sevgiler,

tuba

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: